Profesjonalny zabieg i co dalej…

Profesjonalna terapia w salonie daje nam często natychmiastowe rezultaty, ekspresowo odżywia i wygładza skórę, lub przygotowuje ją na „wielkie wyjście”. Co jednak z chwilą, gdy wracamy do domu po zabiegu? Czy pamiętamy by i wtedy otoczyć ją odpowiednią opieką?

Podczas zabiegów kosmetycznych i tych z zakresu medycyny estetycznej wykorzystywane są nie tylko nowoczesne urządzenia, ale przede wszystkim preparaty o wysokim stężeniu składników aktywnych. To one odpowiadają za skuteczność terapii i to dzięki nim można osiągnąć pożądany efekt. Specjalistyczny sprzęt wspomaga ich działanie, a także umożliwia ich szybsze dotarcie do głębszych warstw skóry. Takie składniki aktywne możemy również znaleźć w kosmetykach przeznaczonych do domowej pielęgnacji. W Instytucie Urody Beauty dysponujemy szeroką gamą profesjonalnych kosmetyków dostępnych dla naszych klientów. W ten sposób po zabiegu przedłużamy skuteczność terapii, dostarczamy skórze cennych składników odżywczych, liftingujących, przeciwzmarszczkowych, oczyszczających i nawilżających.

Zabieg w gabinecie jest zatem podstawą do naszej codziennej pielęgnacji, a zabiegi domowe kolejnymi elementami w realizacji planu beauty dla naszej cery. Zarówno bez odpowiednio dobranych zabiegów, jak i też bez dobrze dopasowanych kosmetyków do naszego typu cery, nie uda nam się odbudować skóry i zapewnić jej odpowiednich warunków do zachowania młodego i tym samym zdrowego wyglądu.

Kosmetyki do użytku domowego

W jaki sposób powinno się wybierać kosmetyki do domowej pielęgnacji? Pierwszym czynnikiem, jaki powinien mieć wpływ na naszą decyzję, jest oczywiście rodzaj naszej skóry. Tak samo, jak w przypadku wyboru zabiegu tak i przy kupnie kosmetyków warto kierować się poradami i zaleceniami doświadczonych specjalistów. Kolejny czynnik to skład kosmetyków. Dlaczego? Myśl o składzie kremu jak o pokarmie dla Twojej skóry. Z pewnością zależy Ci, aby jej dieta była bogata tylko w takie substancje, które jej sprzyjają, odżywiają ją, chronią i odbudowują. Nie pomagają z pewnością mydła SLS, parabeny i silikony. Mogą podrażniać skórę i wywoływać skutki uboczne. Takich składów unikamy! Następną rzeczą, na którą zwracamy uwagę podczas poznawania składu kosmetyków, jest stężenie składników aktywnych, im jest ono wyższe, tym większa jest ich skuteczność. Dlatego polecamy porównywanie preparatów o podobnych składach w celu dokonania najlepszego z możliwych wyboru. Nie bez znaczenia jest także kolejność składników wymienionych. Na pierwszych miejscach znajdują się te, których w kosmetyku jest najwięcej, na końcu te, których jest najmniej. To również powinno zwrócić naszą uwagę. W drogerii możemy kupić krem np. z kwasem hialuronowym, jednak jego zawartość w kremie jest bardzo niska, a sam kwas na liście substancji aktywnych występuje na samym końcu długiej listy. Kosmetyki dostępne w drogeriach i supermarketach nie mają tak bogatego składu, jak te dostępne w profesjonalnych gabinetach. Złotą zasadą spektakularnych efektów jest łącznie zabiegów w gabinetach kosmetycznych z domową pielęgnacją odpowiednio dobranymi kosmetykami. Zwłaszcza ten drugi krok, codzienne nawyki i aplikacja dobranych z pomocą Kosmetologa produktów, poza samą przyjemnością ich stosowania, pozwoli na uzyskanie wymarzonych efektów oraz szybszą regenerację.

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!