Usta

Usta to centralna część naszej twarzy- to właśnie na usta patrzymy kiedy kogoś uważnie słuchamy. Usta biorą czynny udział w mimice twarzy. Wyraziste i kształtne usta, a nie tylko duże usta są pragnieniem niemal każdej kobiety. Czasem natura płata figle i obdarza ustami asymetrycznymi, czasem górna warga jest bardzo mała lub niepasująca do wydatnej dolnej. Zdarza się, że usta są tak wąskie, że zaburzają proporcje twarzy, nadając jej zacięty wyraz. A czasem po prostu kobieta chce mieć większe usta. Procesy starzenia obejmują również usta i ich okolicę. Z wiekiem usta tracą jędrność, czerwień wargowa zanika, zaciera się granica pomiędzy czerwienią wargową i skórą. Mniej widoczny jest zarys rynienki tzw. łuku kupidyna, a zwiotczenie struktury ust powoduje opadanie kącików. Czerwień wargowa staje się coraz bledsza, pojawiają się zmarszczki, usta tracą objętość. Wydłuża się odległość od nosa do górnej wargi, która stopniowa zanika. Coraz mniej czerwieni wargowej można pomalować szminką, bo czerwień wargowa „chowa” się do środka. Zmian starzeniowych na ustach jest tyle samo, co w innych rejonach twarzy, problem w tym, że są bardziej widoczne.

Powiekszenie, Konturowanie i Odmłodzenie Ust

Na ustach stosujemy wyłącznie preparaty kwasu hialuronowego. Praktycznie nie stosuje się innych wypełniaczy. Zabieg podania wypełniacza z kwasu hialuronowego pozwala przywrócić ustom objętość, przywrócić naturalny kształt warg, odtworzyć zarys ust oraz skorygować kąciki ust. Rezultaty zabiegu są natychmiastowe. Efekty utrzymują się 6-12 miesięcy i zależą od rodzaju skóry i trybu życia. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym -krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne. Podanie kwasu hialuronowego pozwala nadać ustom odpowiedni kształt i je powiększyć., wymodelować je zgodnie z oczekiwaniami pacjentki lub tylko wprowadzić symetrię wielkości i kształtu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub „stomatologicznym”. Utrzymanie się efektu wymaga często wykonania drugiego zabiegu kilka miesięcy po pierwszym. Z reguły efekt powiększenia utrzymuje się około roku od zabiegu ale jest to bardzo indywidualne i zależne od wielu czynników typu mimika, nasłonecznienie, wyjściowa wielkość ust etc.

Polecane Zabiegi

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka i ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wypełnia, modeluje, kształtuje, odmładza!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!