Trądzik to nie tylko problem nastolatków

Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą aparatu włosowo-łojowego, której towarzyszy łojotok. Trądzik pospolity cechuje się występowaniem zaskórników otwartych i zamkniętych, grudek, krost, guzków, pseudo-cyst i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych (twarz, plecy). Przyczyn trądziku jest wiele są to m.in.: zwiększona produkcja łoju, zablokowanie aparatu włosowo-łojowego przez czop rogowy, kolonizacja przewodu wyprowadzającego przez bakterie Propionibacterium acnes oraz reakcja zapalna i immunologiczna. Czynniki genetyczne niewątpliwie odgrywają istotną rolę w powstawaniu zmian chorobowych. U chorych z uporczywym trądzikiem na ogół stwierdza się w wywiadzie występowanie trądziku u innych członków rodziny. Wydzielanie łoju jest kontrolowane przez hormony – androgenowy wydzielane przez gonady nadnercza. Duże wydzielanie łoju może być wynikiem nadmiernej produkcji androgenów lub zwiększonej ich dostępności w wyniku obniżenia poziomu białka wiążącego te hormony płciowe. Nadmiar androgenów może być objawem wielu chorób. U kobiet pod wpływem androgenów dochodzi do zaostrzenia zmian trądzikowych. Trądzik pospolity jest najczęstszą chorobą skóry – dotyczy 85% chłopców i 80% dziewcząt. Choroba może występować u osób dorosłych w każdym wieku, choruje 8% populacji od 35. do 44. roku życia.

Jak sie go pozbyć

Na ryku znajdziemy szereg toników, mleczek, kremów i innych kosmetyków do walki z trądzikiem. Jednak zwłaszcza u osób borykających się z problemem cery trądzikowej ich skuteczność jest często niewystarczająca. Wówczas koniecznie należy zwrócić się o pomoc do specjalisty, który dysponuje odpowiednimi narzędziami i preparatami dostępnymi tylko w gabinecie. Leczenie trądziku jest bardzo złożone i często długotrwałe. Pierwsze rezultaty leczenia mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach i często problem skórny potrafi powrócić. W leczeniu trądziku najważniejsze jest współdziałanie dermatologa z kosmetyczką i dobranie odpowiednich leków na złagodzenie objawów trądziku. Dermatolog badając skórę stwierdza, jaki rodzaj trądziku występuje w danym przypadku i co należy zastosować. Najczęściej łączone jest leczenie miejscowe z ogólnym, ponieważ daje największe szanse na powodzenie terapii. Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują szereg najróżniejszych zabiegów i terapii w walce z tą niekomfortową dolegliwościom od peelingów medycznych i kwasów po mezoterapie leczniczą. Po rozpoznaniu rodzaju trądziku, którego jak wiemy jest wiele odmian np. trądzik różowaty, pospolity łagodny, ciężki, itd. kosmetolog może dobrać i doradzić najlepszą z możliwych metod jego leczenia tak by efekt był szybki i utrzymywał się najdłużej.

Polecane Zabiegi

Zastosowanie niezwykle skutecznych koreańskich serii produktów zaprojektowanych do walki z trądzikiem.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Powstrzymuje rozwój trądziku, działa kojąco i przeciwzapalnie, posiada właściwości zmiękczające skórę. Wykazuje działanie mezoterapeutyczne.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Odpowiednio zachowany balans flory bakteryjnej skóry pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji i skutecznie walczyć z trądzikiem.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Poprawia cyrkulację krwi, podnosi poziom dotlenienia, działa antybakteryjnie, stymuluje produkcję kolagenu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Peeling to nieinwazyjny zabiegi poprawiające i leczące naskórek oraz skórę właściwą poprzez złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka i stymulację procesów w skórze przy użyciu odpowiednio dobranych preparatów.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Warto zwrócić uwagę, że mezoterapia igłowa to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale również leczniczy. Dermatolodzy chętnie polecają go tym osobom, które borykają się z problemami skórnymi.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!