Koszt Zabiegu
350 – 750zł

Czas Zabiegu
30 – 60 minut

Kriolipoliza – Usuwa Tłuszcz Zimnem

Spalanie Tkanki Tłuszczowej za pomocą Zimna

Kriolipoliza inaczej zwana też zamrażaniem tłuszczu, to nieinwazyjny zabieg, który usuwa tkankę tłuszczową zostaje ona potraktowana chłodem w celu wywołania lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej bez uszkodzenia innych tkanek. Aparatura dostępna w Instytucie urody Beauty do zabiegów Kriolipolizy wyróżnia się tym, iż nie tylko działa na tkankę tłuszczową chłodem, ale by osiągnąć jak najlepsze rezultaty, tkanka tłuszczowa jest również poddawana przeciwstawnej mocy czyli ciepłu, które przyśpiesza wydalanie jej z organizmu. Podczas zabiegu redukuje się głównie złogi tłuszczu lub wybrzuszenia, których nie można usunąć poprzez stosowanie diety i ćwiczeń. Zabieg ten nie jest jednak przeznaczony dla osób bardzo otyłych lub mających znaczną nadwagę. Potraktowanie skóry zimnem wywołuje reakcję zapalną organizmu, co powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, następnie są one trwale usuwane z organizmu przez wątrobę. Kriolipolizę stosuje się w celu redukcji złogów tłuszczu pod brodą, na ramionach, łydkach, pośladkach, wewnętrznych i zewnętrznych udach, brzuchu, na biodrach, na górnej i dolnej części pleców oraz – w przypadku mężczyzn – na klatce piersiowej (ginekomastia). Kriolipoliza należy do tych zabiegów, które mają wysoką efektywność, jednak na rezultaty trzeba poczekać. Pojawiają się one w miarę, jak komórki obumierają, a uwolnione kwasy tłuszczowe zużywane procesach metabolicznych organizmu. 20-30% procentowa redukcja redukcję tkanki w zassanym obszarze już po jednym zabiegu przekłada się na mniej więcej półtora centymetra w obwodzie.

Przebieg Zabiegu

Zamrażanie warstw komórek tłuszczowych odbywa się za pomocą ręcznego aplikatora działającego w temperaturze od -5 do -10 st. C, a na skórę nakładane są żelowe podkładki ochronne. Następnie fałdy skóry są zasysane lub odkurzane do środka otworu aplikatora i są masowane przez około 2-3 minuty, aby doszło do dokładnego tłuszczu. Podczas ssania możemy więc poczuć szarpanie i uczucie ciągnięcia, ale też intensywne zimno, mrowienie, kłucie, ból, oraz skurcze, które zmniejszają się po 5-10 minutach, gdy podczas ochładzania wybrane obszary skóry zaczynają drętwieć.

Efekty  nie są widoczne natychmiastowo, ponieważ pozostałości komórek tłuszczowych są stopniowo wydalane z organizmu. Osiągnięcie optymalnych wyników może więc potrwać od 1 do 6 miesięcy. Jednak pierwsze zmiany możemy zauważać już po 3 tygodniach od zabiegu. Możemy stracić aż 25-40% złogów tkanki tłuszczowej, dzięki czemu sylwetka staje się szczuplejsza i bardziej wymodelowana. Kriolipoliza redukuje również cellulit.

Informacje

Po wykonaniu zabiegu kriolipolizy wątroba będzie musiała wydalić dużą ilość tkanki tłuszczowej. Dlatego też  do dwóch tygodni po kuracji należy spożywać posiłki i pić napoje, które nie będą jej obciążać. Unikajmy więc w miarę możliwości potraw zawierających dużo tłuszczu, cukru, kofeiny i alkoholu. Zaraz po zabiegu na skóra jest zaczerwieniona, mogą też pojawić się białe ślady po zasysaniu, objawy te znikają zazwyczaj w ciągu kilku godzin. Natomiast po 2-3 dniach od zabiegu możemy zaobserwować obrzęk oraz niewielkie krwiaki. Skóra w miejscach, do których przykładana była głowica, może być obolała. Są to naturalne skutki intensywnego masowania i uciskania tkanki.

Efekt Zabiegu

 • Zagęszczenie skóry
 • Smukła sylwetka
 • Uelastycznienie skóry
 • Otłuszczenie

Wskazania

 • Otłuszczona skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud
 • Redukcja podwójnego podbródka
 • Fałdki podbrzusza i boczki
 • Załogi tłuszczowe na plecach

Przeciwwskazania

 • Gorączka,
 • Stany zapalne,
 • Zapalenie skóry (trądzik, egzema, opryszczka),
 • Otwarte lub niedawno zszyte rany,
 • Poważne i postępujące choroby (rak, AIDS, zapalenie wątroby, choroby krwi itp. Lub problemy z krzepnięciem krwi)
 • Zapalenie żył,
 • Jeśli masz żylaki lub mrowienie w kończynach,
 • Ciąża

Poleć ten Zabieg Przyjaciółce

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.