Terapia Kolagenowa

Terapia Kolagenowa

Koszt Zabiegu
800zł

Czas Zabiegu
90 minut

Kolagen

Główne białko tkanki łącznej występujące w większości narządów wszystkich organizmów żywych. Należy do grupy białek prostych o nazwie skleroproteiny. Posiada typową budowę włóknistą, dzięki której pełni funkcję podporową. Po ok. 25. roku życia człowieka rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększaniu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować. Pierwszym objawem tego procesu są widoczne na skórze zmarszczki, które powstają w wyniku zapadania się wierzchniej warstwy skóry jako efekt ubytku matrycy kolagenowej Medycyna przeciwstarzeniowa oferuje obecnie szereg bezpiecznych zabiegów, które skutecznie oddziaływają na wiotką, mało elastyczną skórę i efektywnie wpływają na spłycenie, a nawet całkowitą redukcję zmarszczek. Jednym z nich jest terapia atelokolagenem.

Efekty

Kolagen odpowiada za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry, a przede wszystkim stałą odnowę jej komórek. Kolagen typu I występuje w bardzo dużej ilości w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu. Przy jego niedoborze związanym z procesami starzenia zaczynają pojawiać się niedoskonałości takie jak: zmarszczki, przebarwienia, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów. Preparat używane w naszym Instytucie to czysty kolagen typu I nowej generacji, który jako silny biostymulator aktywizuje naturalne procesy regeneracyjne skóry i jednocześnie uzupełnia niedobory kolagenu związane z wiekiem. Skutecznie odbudowuje strukturę skóry, powodując zwiększenie jej grubości, równocześnie poprawia napięcie, elastyczność oraz koloryt. Kolagen zawarty w produktach pozbawiony jest zakończeń telopeptydowych, co wyklucza możliwość występowania reakcji alergicznych i wpływa na bezpieczeństwo ich stosowania. Podawanie tej naturalnej substancji biorestrukturyzującej powoduje stopniowe redukowanie oznak starzenia się skóry twarzy i ciała.

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Przebieg Zabiegu

Preparaty kolagenowe charakteryzuje się wyjątkową łatwością iniekcji, gdyż posiadają formę płynną, a nie żelową, są bardzo wydajne, gdyż jedna ampułka pozwala wykonać zabieg na czterech okolicach ciała: twarzy, szyi, dekolcie oraz powierzchni grzbietowej dłoni. Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzucha, powierzchni rąk. Po jego wykonaniu wykonywany jest delikatny masaż miejsca poddanego zabiegowi.

Informacje

Terapia kolagenowa jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów, którzy mogą jedynie odczuwać nieznaczne rozpieranie i pieczenie podczas aplikacji preparatu. Jednak odpowiednio przygotowany do zabiegu pacjent oraz prawidłowo sporządzona zawiesina kolagenowa są gwarancją komfortu pacjenta. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się kilka dni, po czym ustępują samoistnie. Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy.