Wypadanie Włosów

Nie zależnie od przyczyny utrata włosów czy to dla kobiet czy mężczyzn jest jedną z najbardziej krępujących dolegliwości, bardziej niż oznaki starzenia czy nagromadzenie tkanki tłuszczowej.  W Instytucie Urody spotkałam wielu ludzi, którzy bali się nie odwracalności tego procesu aczkolwiek ku uciesze nas wszystkich medycyna estetyczna okazała się remedium i w tym zakresie.  Nowoczesne terapie  nie tylko powstrzymują utratę włosów, ale przede wszystkim stymulują wzrost nowych. Dzięki pobudzonemu krążeniu i lepszemu ukrwieniu skóry głowy włosy stają się grubsze i gęstsze.

Wydaje nam się, że właściwie dbamy o włosy: często je myjemy, pielęgnujemy odżywkami i maseczkami, chronimy przed promieniowaniem UV, regularnie podcinamy. A mimo to wychodzą na potęgę i to przez cały rok. Czasami zbyt intensywne, źle dobrane środki do pielęgnacji szkodzą, a nie pomagają włosom. Kiedy każdego dnia są myte w za gorącej wodzie, a potem suszone gorącym powietrzem z suszarki, układane lokówką lub prostowane prostownicą, ich struktura jest stopniowo osłabiana, co przyczynia się do coraz szybszej utraty włosów. Tapirowanie, zbyt ciasne wiązanie czy spinanie włosów, rozczesywanie na siłę, czyli wszelkie mechaniczne uszkodzenia, także mogą się przyczynić do łysienia. Jeśli twoja codzienna dieta jest niewłaściwa, nie dziw się, że tracisz włosy. Także palenie papierosów powoduje odkładanie się toksyn w organizmie. Z kolei picie w dużych ilościach mocnej kawy czy herbaty niweluje działanie witamin, niezbędnych w procesach przyswajania składników mineralnych potrzebnych do budowy włosów. Cały szereg chorób może powodować wypadanie włosów.  Codzienny stres także wpływa na stan włosów, jego konsekwencje są długoterminowe. Za to nagły, silny stres powoduje znaczącą utratę włosów w przeciągu 4 miesięcy po stresującym wydarzeniu.

Płeć nie gra roli

Najczęściej przyczyną wypadanie włosa jest łysienie androgenowe. Przyczyną jest nadwrażliwość mieszków włosowych na działanie androgenow w mieszkach włosowych co w swojej kolejności doprowadza do skracania okresu wzrostu włosa powodując wzrost włosów coraz cieńszych i krótszych. U kobiet ten proces doprowadza do przerzedzenia (czasem istotnego) włosów, natomiast u mężczyzn do zupełnej utraty.
Następną częstą przyczyną jest łysienie telogenowe, czyli wypadanie włosów przez okresowe zwiększenie odsetka włosów znajdujących się w fazie spoczynku. Przyczyną tego łysienia jest: zaburzenie ilości hormonów tarczycy lub hormonów płciowych, niewłaściwe odżywienie(niedobory w żywieniu), choroby zapalne skóry głowy i przyjmowanie niektórych leków. Najrzadszą przyczyną utraty włosów jest łysienie plackowate. Przyczyną tej choroby jest zaburzenia autoimmunologiczne.

Polecane Zabiegi

Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!