Usuwanie zmarszczek

Któż z nas nie marzy o zachowaniu młodego, zdrowego wyglądu przez jak najdłuższy czas? Jednakże proces starzenia się dotyka każdego człowieka. W skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, czego efektem jest zmniejszenie jej nawilżenia, a co za tym idzie napięcia i jędrności. Redukcji ulega również liczba włókien kolagenowych, a ich struktura rozluźnia się. Ponadto zanika tłuszczowa tkanka podskórna. Rezultatem tych procesów jest powstawanie zmarszczek. Czas rozpoczęcia i tempo przebiegu starzenia się skóry jest różny i zależy od wielu czynników. Należą do nich czynniki niemodyfikowalne, które obejmują predyspozycje rodzinne i genetyczne. Dużo liczniejszą grupę stanowią uwarunkowania, na które mamy wpływ. Należą do nich między innymi środowisko życia i pracy (narażenie na przykład na chemikalia czy zanieczyszczenia powodują przyspieszenie rozpoczęcia i przebiegu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek).

Wiek nie gra roli

Zabiegowi, jakim jest likwidacja zmarszczek można poddać się w każdym wieku. Potencjalnymi pacjentkami kwalifikowanymi do zabiegu są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, w wyniku której tworzą się zmarszczki o różnym zróżnicowaniu. Jednak zabiegi redukcji zmarszczek są wykonywane najczęściej u osób powyżej 30 roku życia. U młodszych osób zabiegi te mogą mieć charakter prewencyjny, ponieważ zmniejszają, ale nie uniemożliwiają mimiki twarzy, która skłania do powstawania zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek w naszym gabinecie najczęściej obejmuje: kurze łapki, lwie bruzdy czy zmarszczki poziome czoła. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej zmarszczki te można zniwelować na długi czas, pozwalając pacjentkom cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem.

Polecane Zabiegi

Liftingują i wzmacniają skórę, poprawiają jej sprężystość i elastyczność, pobudzają produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka i ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Zabieg botoksem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy! Skutecznie likwiduje zmarszczki.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Soft Lifting zwany też miękkim liftingiem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, odmłodzenie bez efektu maski.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Innowacyjna terapia z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej, która regeneruje i odbudowuje skórę.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Zabieg daje efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ | CENNIK

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!