Dzisiejsze pięćdziesiątki to wczorajsze czterdziestki!

A dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach kobiety w końcu o siebie dbają, dzięki czemu w wieku 50 lat kondycja ich skóra jest o 10 lat młodsza, lepsza i jędrniejsza. Na rynku kosmetycznym oraz w gabinetach medycyny estetycznej dwoi się i troi od fantastycznych zabiegów, które przywracają zmęczonej skórze młody i świeży wygląd. Sztuką jest dobrać odpowiednie zabiegi do kondycji i wieku skóry, by móc z nich w pełni skorzystać.

Kondycja skóry po 50-stce

Kiedy przekroczymy ten wiek skóra twarzy kobiet nieubłagalnie zmienia się. Pojawiają się liczne zmarszczki, opadające rysy, bruzdyi plamki, a skóra staje się cieńsza. Pojawiają się przebarwienia oraz rozszerzone, popękane naczynka. Gładka i jędrna skóra twarzy nieubłagalnie przemija i choć jest to zjawisko zupełnie normalne, zmiany te dla wielu kobiet są ciężkie do zaakceptowania. Chociaż procesy starzenia skóry zaczynają się zdecydowanie wcześniej, u kobiet w wieku około 50 lat znacznie nabierają na sile. Spowodowane jest to głównie niedoborem estrogenu i progesteronu. Czy wszystko jest jednak bezpowrotnie stracone? Absolutnie nie, choć nie da się ukryć, że nawet najlepszy krem przeciw zmarszczkowy to już zdecydowanie za mało. Dlatego, aby zatuszować procesy starzenia skóry stosuje się różne zabiegi rewitalizujące oraz liftingujące. Na pytanie jak to osiągnąć, warto zapoznać się z poniższym zestawieniem, które przedstawia najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla skóry dojrzałej, czyli dla kobiet i mężczyzn po 50.

Czego potrzebuje skóra po 50?

Mezoterapia Igłowa
Polega na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomocą mikro-nakłuć. Dzięki temu wnikają one do głębokich warstw skóry, co pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Zabieg mezoterapii daje efekt odmłodzenia i wygładzenia skóry. Stosowany jest także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Mezolift
Mezoterapia okolic Oczu
Mezoterapia Rewitalizacyjna

Odmładzające Komórki Macierzyste
Wykorzystanie komórek macierzystych stwarzało okazję do przeprowadzania całkowicie bezpiecznych i bardzo efektownych zabiegów odmładzających, regenerujących oraz leczniczych. Właściwości regeneracyjne komórek macierzystych pozwalają bowiem nie tylko niwelować zmarszczki, poprawiać wolumetrię twarzy, zmniejszać sińce pod oczami czy poprawiać ogólną kondycję skóry. Komórki macierzyste w medycynie estetycznej wykorzystuje się także do usuwania blizn, rozstępów czy leczenia łysiny plackowatej.

Laserowe Fotoodmładzanie Twarzy
Laserowe fotoodmładzanie to zabieg, który można wykonywać w każdym wieku. Szczególnie polecany jest osobom, które dostrzegają objawy fotostarzenia, zmiany w strukturze cery oraz utratę witalnego świeżego wyglądu. Skóra, która przez wiele lat była narażona na działanie promieni słonecznych zaczyna stopniowo się zmieniać. Fotoodmładzanie to metoda idealna dla osób, które pragną w szybki sposób poprawić kondycję i wygląd swojej skóry, a jednocześnie nie chcą tracić czasu na rekonwalescencję.

Bioremodeling – Stymulatory Tkankowe
Starzenie skóry twarzy najczęściej obserwowane jest w jej dolnej i środkowej części czyli strefa policzkowa i podpoliczkowa. Policzki oraz linia żuchwy tracą wyraźny kontur, a profil się rozmywa, nadmierne zwiotczenie skóry sprzyja powstawaniu „chomiczków. Dzieje się tak, z powodu atrofii skóry, której brakuje sprężystości. Zabiegi bio-remodelingu skóry stymulują produkcję kolagenu i elastyny ​​oraz pomagają znacząco poprawić jakość tkanek. Już po jednym zabiegu można spodziewać się zauważenia i odczucia zwiększonej jędrności oraz poprawy elastyczności skóry w miejscu poddanym zabiegowi. Bioremodeling w odróżnieniu od zabiegu wypełniającego zawiera wysoki poziom kwasu hialuronowego, który również występuje naturalnie w naszej skórze, dzięki czemu Twoja skóra wygląda na bardziej nawilżoną, pulchną, świeższą, młodszą i poprawia ogólny koloryt.

Kwas Polinukleotydowy – Biorestrukturyzacjia
Jalupro HMW
Profhilo – Molekuła Młodości
Bursztynian Sodu – Redermalizacja

Nici Liftingujące i Rewitalizujące
Nici liftingujące i rewitalizujące królują w gabinetach medycyny estetycznej. Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości i poprawić mankamenty wyglądu naruszone przez efekty starzenia. Nici stosowane są w medycynie estetycznej od niedawna. Są to jednak doskonale znane narzędzia wykorzystywane do tej pory przy precyzyjnych operacjach chirurgicznych. Ich zaletą jest fakt, że nie są trwałe.

Nici Multi Screw
Nici Rewitalizujące
Nici Liftingujące

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!