40 to czas dla Ciebie

W dzisiejszych czasach 40 to nowa ulepszona 30, która ma czas, żeby skupić się na swoich potrzebach i zacząć spełniać marzenia. Mądrzejsza, bogatsza w życiowe doświadczenia i w pełni świadoma swojej kobiecości dobrze wiesz, czego Ci potrzeba. Czterdziestka to taki okres w życiu kobiety w którym, wciąż czujemy się młodo i atrakcyjnie, ale skóra powoli zaczyna zdradzać nasz wiek metrykalny. Spoglądając w lustro dostrzegasz zmiany w wyglądzie, nieodłącznie związane z procesem starzenia, takie jak: utrwalone zmarszczki mimiczne, utrata jędrności, przebarwienia, czy utrata owalu twarzy. Niestety nie możemy zatrzymać czasu, jednak dzięki współczesnej medycynie estetycznej można skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry i zminimalizować jego skutki.

Kondycja skóry po 40-stce

Kondycja skóry 40-latki jest odbiciem jej trybu życia oraz stosowanych przez nią metod pielęgnacyjnych. Stres, dieta, używki, nieodpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, a także niewłaściwa pielęgnacja skóry mają ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. W tym czasie zachodzą również gwałtowne zmiany, które wpływają negatywnie na jej stan oraz wygląd. Włókna kolagenowe stają się coraz bardziej kruche co osłabia zdolności regeneracyjne naskórka, ubywa lipidów i ceramidów, rozluźnia się warstwa rogowa naskórka. Skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność, jest cieńsza i gorzej nawilżona, przez co zaczyna zacierać się owal twarzy, a pod oczami pojawiają się obrzęki i cienie. Zmarszczki stają się głębsze i bardziej widoczne np.: zmarszczki marionetki czy bruzdy nosowo-wargowe coraz liczniej pojawiają się zmiany barwnikowe i rozszerzone naczynka. Zbliżająca się menopauza i związane z nią zmiany hormonalne jak np. spory spadek produkcji estrogenów (żeńskich hormonów), od których w dużej mierze zależy dobra kondycja skóry, odpowiadają za te wszystkie zmiany w wyglądzie 40-latki.

Czego potrzebuje skóra po 40?

Podstawą pielęgnacji skóry 40+ jest oczyszczanie, stosowanie kosmetyków przeznaczone dla skóry dojrzałej, skupionych na intensywne nawilżanie i stymulacje procesów odnowy. Powinny zatem zawierać składniki aktywne, takie jak: Peptydy, Ceramidy, Koenzym Q10, Retinol, Kompleks witamin: A, C i E, Kwas hialuronowy. Odpowiednio dobrany krem na dzień i na noc, a także ujędrniający i napinający krem pod będą Twoją pierwszą linią oporu przed nadmiernym i nie kontrolowanym procesem starzenia się Twojej skóry. Nie zapominaj o dobrej ochronie przeciwsłonecznej, kremy, podkłady oraz pomadki z filtrem to Twoi nowi przyjaciele. Jednak największy wpływ na wynik stoczonego boju z czasem mają profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Zapoznaj się z naszą listą 5 zabiegów, z których warto skorzystać po 40-stce, by wygrać tą bitwę.

Lista Polecanych Zabiegów

Poświęć trochę czasu Sobie. Rozpieść Siebie.
Zasługujesz na to.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!